9 interesanti un maz zināmi fakti par pasaulslaveniem tūrisma objektiem [1]

Domājams, ka teju ikkatrs ceļotājs, nokļūstot iecerētajā galamērķī, kaut reizi piedzīvojis zināmu vilšanos.

Lai tā neatgadītos nākamajā ceļojumā, dodoties pa kādu populāru "tūristu taku", der iegaumēt dažus, iespējams, visai pārsteidzošus faktus.

1. Lielais Ķīnas mūris ir ļoti stāvs

Austrumu lielvalsts ievērojamākais arhitektūras piemineklis – Lielais Ķīnas mūris – bieži tiek cildināts tā vecuma un iespaidīgā garuma dēļ. Tomēr daudz retāk uzmanība tiek pievērsta tā vertikālajam kāpumam – lai nokļūtu iecerētajā punktā uz mūra, atsevišķos posmos nākas pievārēt simtiem un pat tūkstošiem pakāpienu. Tiesa, apmeklētāju ērtībām vietām ierīkots trošu dzelzceļš, tomēr, ja jūsu ceļojuma plānos ietilpst pārgājiens pa pasaulē garāko nocietinājuma mūri, der zināt, ka tas patiesībā var izvērsties fiziski sarežģīts.

2. "Monu Lizu" skatīt klātienē var būt sarežģīti

Lai savām acīm aplūkotu Leonardo da Vinči šedevru, kas uzskatāms par pasaulē pazīstamāko gleznu, Luvras muzeja apmeklētājiem var nākties burtiski lauzties cauri ļaužu pūlim. Tomēr jāatceras, ka ar noslēpumaino dāmu tik un tā nebūs iespējams "sasveicināties" aci pret aci – speciāls norobežojums tūristiem neļauj gleznai piekļūt tuvāk par vismaz trim metriem.

3. Lielais Kanjons nepiedod

Nav šaubu, ka skats pāri Lielajam Kanjonam spēj apburt ikkatru ceļotāju. Tomēr, ja šo dabas brīnumu izlemjat iepazīt tuvāk, jārēķinās ar ko vairāk kā vienkāršu pastaigu. ASV Nacionālo parku dienests (NPS) brīdina, ka visas pārgājienu takas, kas ved Kanjona dzīlēs, ir visai grūti pieveicamas: "Ir tikai viens solis no lieliska pārgājiena līdz braucienam uz slimnīcu." Takas vairumā gadījumu ir garas, klinšainas un var būt apledojušas, turklāt, kā norāda NPS, kāpiens augšup parasti ir divreiz ilgāks nekā lejup.

4. Iegremdēšanās Nāves jūrā var būt nepatīkama

Kā zināms, Nāves jūra ir viena no sāļākajām ūdenskrātuvēm pasaulē, tādēļ pirms pasakainā un leģendām apvītā ezera apmeklējuma ieteicams vismaz vairākas dienas iepriekš neskūt ķermeņa apmatojumu, kā arī ūdenī neiegremdēt seju. Tāpat, lai izvairītos no nepatīkamas, dedzinošas sajūtas, ieteicams pārliecināties, vai jums nav vaļēju brūču, kā arī ūdenī neuzturēties pārāk ilgi – šādā gadījumā augstā sāls satura dēļ sajutīsiet kairinājumu atsevišķās ķermeņa zonās, tostarp padusēs.

5. Igvasu ūdenskritums var būt brūns

Iedomājoties vienu no pasaules iespaidīgākajiem ūdenskritumiem, parasti nāk prātā tirkīzzils ūdens. Taču esiet brīdināti: lietus sezonas laikā, kā arī atsevišķās vietās atmežošanas dēļ Igvasu ūdenskrituma krāsa vairāk pielīdzināma Brazīlijas kafijai.

6. Gaidīšana rindā pie lifta nav vienīgais veids, kā nokļūt Eifeļa tornī

Nokļūšana uz Parīzes pērles skatu platformām nebūt nav tik vienkāršs uzdevums, kā varētu šķist: Eifeļa torņa apmeklētājiem pie lifta var nākties gaidīt pat stundām ilgi. Lai šo procesu paātrinātu, var rezervēt biļetes tiešsaistē vai arī doties augšup uz otro līmeni pa kāpnēm.

7. Pizas tornis vairs nav tik šķībs kā agrāk

Patiesībā Pizas tornis, kas savu ievērību izpelnījies slīpā novietojuma dēļ,  pēdējo divdesmit gadu laikā šis viduslaiku monuments iztaisnojies par četriem centimetriem. Lai gan tas nešķiet daudz, torņa uzraudzības komandai tās ir labas ziņas – eksperti ir pārliecināti, ka nu piemineklim sagrūšana nedraud tuvākos divus vai trīs gadsimtus.

8. Nokļūt Ņujorkas Brīvības statujas kronī nav tik vienkārši

Tūristiem, kuri vēlas nokļūt Ņujorkas atpazīstamākā simbola – Brīvības statujas – kronī izvietotajā skatu platformā, jārēķinās ar itin striktiem noteikumiem, tostarp: visas ekskursijas jārezervē jau iepriekš; vienai personai tur nokļūt ļauts ne biežāk kā reizi pusgadā; personīgās mantas pirms kāpiena jāievieto slēdzamā skapītī. Vairāk informācijas ASV Nacionālo parku dienesta mājaslapā.

9. Siksta kapelā aizliegts fotogrāfēt

Lai gan sociālajos tīklos ik pa laikam manāmi Siksta kapelas apbrīnojamo griestu gleznojumu "spiegu foto", iekšējie kārtības noteikumi liedz šī Mikelandželo meistardarba iemūžināšanu.

COMMENTS

(name)

1 Gaida 01/30/2019 17:21 Mazas ceļotāja piezīmes: 1. Nopietna "pastaiga" p a Lielo Ķinas Mūri karsta laikā ir samērā ogurdinoša 2. Iegremdēšanās Nāves jūrā var izsaukt smagu alerģiu - pieredzēts :)


 

About us | Advertising | Contact us | Copyright
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.09201193sec.