Slēpotājiem saduroties uz kalna, zaudējumus sedz vainīgais [3]

Pateicoties labvēlīgajiem ziemas laika apstākļiem, īpaša dzīvība šogad vērojama uz Latvijas slēpošanas kalniem. Daudzi tikai šogad apgūst slēpošanas prasmes, biežāk uz kalniem satiekas dažādu iemaņu līmeņu slēpotāji un ir lielāks sadursmes un traumu risks. Tādēļ visiem slēpotājiem If atgādina tiesības, kā saņemt kompensāciju, kā arī pienākumu – slēpošanas trasē respektēt citus slēpotājus un to iemaņas.

Zaudējumi pēc negadījuma uz kalna var tikt mērāmi vairākos tūkstošos latu, ko veido ārstēšanās izdevumi pēc negadījuma, pārejoša darba nespēja, iespējamie cietušā aprūpes vai rehabilitācijas izdevumi, sadursmē bojāts īpašums (slēpes, mobilais tālrunis, fotokamera, utt.). Normatīvie akti paredz, ka cietušajam zaudējumus sedz vainīgā persona. Ja vainīgajam negadījuma izraisītājam ir vispārējā civiltiesiskā apdrošināšana – viņa apdrošinātājs.

Savukārt, ja negadījums notiek slēpošanas kalna īpašnieka vainas dēļ – piemēram, nekvalitatīva, neprofesionāli izbūvēta pacēlāja dēļ, nepietiekama trašu nožogojuma dēļ, zaudējumi jākompensē slēpošanas trases īpašniekam, vai tā civiltiesiskās atbildības apdrošinātājam.

Lai saņemtu zaudējumu kompensāciju pēc slēpošanas negadījuma:

· Jāfiksē negadījuma fakts – vēlams saņemt vainīgā apstiprinājumu par faktu un viņa kontaktinformāciju, ārzemēs – noteikti nepieciešams izsaukt policiju.

· Jābūt lieciniekiem, kas bijuši uz kalna slēpošanas vietā, un redzējuši negadījumu (lai izbēgtu no strīda, ka patiesībā neveikli nokritāt pats)

· Jāsaglabā dokumenti, kas apliecina ārstēšanās un citus izdevumus

· Jāvēršas pie sava apdrošinātāja (ja ir nelaimes gadījumu apdrošināšana)

· Vai jāvēršas pret vainīgo, vai tā civiltiesiskās atbildības apdrošinātāju.

If mājas lapā http://www.if.lv/ izveidota sadaļa Padomi, kurā publicēti ieteikumi drošībai, dodoties ceļojumā, tai skaitā slēpošanas trasē.

COMMENTS

(name)

1 Diāna 06/05/2020 02:09 Tapēc vienmēr ir prātīgi braucot uz lielajiem kalniem apdrošināties: https://www.manapolise.lv/celojumu-apdrosinasana

2 Kaspars 08/01/2019 09:03 Vienreiz pamēģināju palēkāt pa tramplīniem.. nepatīkami esmu piezimējies uz muguru. Vairākus gadus ārstēju ar fizioterapētu un regulāriem baseina apmeklējumiem. Tagad skatos kur būtu pa sakarīgām cenām apdrošināties, un uzskrēju uz manapolise.lv dzivibas apdrosinasana, diezgan ērti, ka vairāki apdrošinātāji ir apkopoti vienā platformā. Varbūt gādam būs noderīgi.

3 Valdai 01/19/2010 16:39 tāpēc vien ir vērts slēpot tikai distances


 
OFFERS OF THE DAY:
Holiday and travel offers 30.09.2022 - 10.10.2022 5 Reasons to visit Trakai in 2022 Trakai TIC
This year Trakai celebrates its 700th anniversary as a city. We will be celebrating this anniversary throughout the year with a variety of events. One of the | More
Romantic offer by GoSpa, Saaremaa Estravel Latvia
SPA hotel's 2 night offer for 2 persons, including breakfast and spa treatment for both guests | More
from 280 EUR
Holiday and travel offers 01.10.2022 - 09.10.2022 “Following the Trails of Karaite History” Trakai TIC
Celebrating the Year of Lithuanian Karaims, Trakai Tourism Information Center has created thematic route “Following the Trails of Karaite History”. In this | More
Holiday and travel offers 29.09.2022 - 08.10.2022 New working hours of Trakai Island Castle Trakai TIC
From 1st of October changes in the working hours of Trakai Island Castle | More


Novatours
,


Latvia Tours
,


Nikos Travel
,


AL SVETS
,

About us | Advertising | Cooperation | Code of Ethics | Contact us | Copyright | Privacy Policy
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15599298sec.