Tukuma pilsētas svētkos atklās izstādi par dzelzceļa līniju Rīga - Tukums

No 14. līdz 16. jūlijam norisinās Tukuma pilsētas svētki ar tematiku "Precību spēles Tukumā". Katru gadu jūlijā jau tradicionāli svētku laikā Tukuma pilsētas vēstures muzejs "Pils tornis" tukumniekiem un pilsētas viesiem sagādā dāvanu - tematisku izstādi. Šogad, 15. jūlijā 11:00 Brīvības laukumā tiks atklāta izstāde "Nākamā pietura - Tukums", kas veltīta dzelzceļa līnijas Rīga – Tukums 140. jubilejai un tā akcentē dzelzceļa nozīmi Tukuma pilsētas dzīvē laika gaitā.

Dzelzceļš ir ietekmējis ne tikai Tukuma pilsētas ekonomisko izaugsmi, bet arī mainījis tās tēlu. Atšķirībā no citām mazpilsētām, Tukumā ir divas dzelzceļa stacijas: Tukums I jeb Austrumu stacija un Tukums II, jeb Rietumu stacija. Pastāvējis arī dzelzceļa pievedceļu tīkls, ko izmantoja kravu izkraušanai un iekraušanai.

Rīgas – Tukuma dzelzceļa līnijas projekts (1872) bija svarīgs posms cariskās Krievijas dzelzceļa maģistrāļu attīstības plānā, ko izstrādāja Satiksmes ceļu ministrija. No 1896. gada 10. maija šī līnija bija iekļauta Rīgas – Orlas dzelzceļa struktūrā.

60 verstis garo vienceļa līniju inženiera P. fon Gētes vadībā uzbūvēja divos gados, un 1877. gada 21. septembrī Tukumā iebrauca pirmais vilciens. Līnija savienoja Rīgu ar Jūrmalas kūrvietām un tālāk ar Tukumu, kur krustojās vairāki Kurzemes tirdzniecības ceļi. 1904. gadā dzelzceļa līnija savienoja Tukumu ar Jelgavu, bet 1908. gadā – ar Ventspili. 1933. gadā uzsāka dzelzceļa būvniecību Kuldīgas virzienā, bet iecere netika realizēta Otrā pasaules kara dēļ.

Rīgas – Tukuma dzelzceļa līnijā uzsvars likts uz pasažieru pārvadāšanu. Jau 1912. gadā tika plānota tās elektrifikācija, taču šo plānu izdevās realizēt tikai pēc pus gadsimta. Pirmais elektriskais vilciens Tukumā svinīgi tika sagaidīts 1966. gada 18. jūnijā.

Izstādē "Nākamā pietura - Tukums" apmeklētāji varēs iejusties pasažiera lomā un saņemt vilciena biļeti, redzēt video ar skatu no vilciena mašīnista kabīnes, piedalīties interaktīvās un izglītojošās spēlēs, kā arī sēdēt uz velodrezīna. Atrodoties dzelzceļa tuvumā, vienmēr jāievēro piesardzības noteikumi, tādēļ izstādes veidotāji vērš uzmanību, kā uzvesties dzelzceļa tuvumā un šķērsojot sliedes. Skatoties pagātnē, neviļus domājam par nākotni un jaunām iespējām, ko var piedāvāt dzelzceļš, tostarp RailBaltica par ko izstādē skatāms video materiāls.

Izstādē izmantoti Latvijas Dzelzceļa muzeja un Tukuma muzeja materiāli.

Izstāde "Nākamā pietura - Tukums" skatāma no 2017. gada 15. jūlija līdz 2018. gada 1. jūlijam. Ieeja muzejā atklāšanas dienā 15. jūlijā ir bezmaksas.

Lai muzeja apmeklējums būtu interesantāks, aicinām piedalīties akcijā "Apceļosim Latvijas pilis un muižas" un "Apceļo Latvijas muzejus!".

Par Tukuma pilsētas vēstures muzeju "Pils tornis"

Muzejs ierīkots bijušās Livonijas ordeņa pils daļā, kas ir izveidots laika posmā starp 1772. un 1787. gadu, izmantojot kādreizējās Livonijas ordeņa pils ziemeļaustrumu stūra mūra fragmentus un tiek dēvēts par "Pils torni". Kopš 1995. gada katru gadu muzejs sagatavo tematisku izstādi Tukumam un tukumniekiem. Līdz šim ir sagatavotas tādas izstādes kā "Sanitas" (2016) "Tukums lepojas" (2015), "No dubļiem līdz rozēm (2014), "Par pienu" (2013), "Kurzemes un Zemgales hercogistes relikvijas" (2012), "Tukums 40. gados" (2011), "Ražots Tukumā ( 2010), "Neredzamā pilsēta" (2009) un citas.

Muzeja darba laiks Tukuma pilsētas svētku laikā:

14. jūlijā: 10:00 - 17:00, ieeja ar muzeja biļeti. 15. jūlijā: 11:00 - 21:00, ieeja bezmaksas. 16. jūlijā - 11:00 - 18:00, ieeja ar muzeja biļeti.

Ieejas maksa muzejā:

Skolēniem, studentiem: bezmaksas; Pensionāriem, invalīdiem:  1.00 EUR (Tukuma novada invalīdiem - bezmaksas); Pieaugušajiem:  1.50 EUR

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Valmieras vasaras teātra festivāls Valmieras TIC
Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 3. līdz 5. augustam, un šoreiz tajā pirmizrādes piedzīvos iestudējumi pieaugušo, bērnu un jauniešu | Skatīt vairāk
Latvija
Vidzemes Uzņēmēju dienas 2018 Valmieras TIC
18. un 19.maijā Valmierā norisināsies Vidzemes Uzņēmēju dienas, kas pulcēs uzņēmējus un amatniekus no Vidzemes un visas Latvijas. | Skatīt vairāk
Stāstu vakars Valmieras TIC Valmieras TIC
9.maijā plkst.18.30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā notiks stāstu vakars par ceļojumu uz "pasaules malu". | Skatīt vairāk
Sāc vasaru kūrortā! Lielupe by SemaraH Hotels
Atpūta Jūrmalā ar iekļautu izmitināšanu, brokastīm, kokteili un Wellness centra apmeklējumu | Skatīt vairāk
78 EUR

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2018 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2018 1st-studio.com

 
Total Timed::0.09038997sec.