Ēbelmuižas parkā atjaunos celiņus un ierīkos apgaismojumu [1]

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja otrdien, 11. decembrī, atbalstīja 10 285 eiro piešķiršanu Ēbelmuižas parka gājēju celiņu izbūves projekta izstrādei.


Aptuveni deviņus hektārus plašais Ēbelmuižas parks ir viens no senākajiem muižu parkiem, ko sāka ierīkot 18. gs. beigās. No tiem laikiem parkā aug ozoli, t.sk –  valsts nozīmes dižkoki un citi lieli, ainaviski koki. Parkā ir atjaunoti un papildināti koku stādījumi ar Serbijas eglēm, sarkanlapu kļavām, grieķu valriekstiem u.c., kā arī  ir ierīkoti divi bērnu rotaļu laukumi, visā teritorijā uzstādīti daži soliņi un atkritumu urnas.


Tomēr patlaban parkā nav apgaismojuma, ir tikai viens daļēji izbūvēts celiņš un iedzīvotāju iestaigātas takas. Līdz ar to diennakts tumšajā laikā rudenī un ziemā parka izmantošana ir ierobežota, nav droša un var radīt bīstamas situācijas parka apmeklētājiem, kuri atpūšas vai šķērso parku. Ēbelmuižas parka infrastruktūra neatbilst mūsdienīgas ārtelpas prasībām, kā arī apgrūtina parka apsaimniekošanu.


Tāpēc iecerēts parkā izbūvēt jaunus celiņus un apgaismojumu. Par būvniecības izmaksām un tai nepieciešamo līdzekļu piešķiršanu varēs spriest pēc projektēšanas darbu pabeigšanas.


COMMENTS

(name)

1 Andris 12/12/2018 12:36 Sen bija laiks. Tas ir dižkoku ziņā viens no vērtīgākajiem Rīgas parkiem, bet tikpat kā bez celiņiem. Tiešām tā ir, ka parkā ir tikai viens celiņš, un tas pats bedrains.


 

About us | Advertising | Contact us | Copyright
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.07716393sec.